Duszpasterze

Dyżurny numer kontaktowy do naszej parafii:
518 991 813

mail: swiebodzinkp@diecezjazg.pl

Proboszcz:

ks. kan. dr Radosław Gabrysz (od 29 sierpnia 2020 r.), dziekan Dekanatu NMP Królowej Polski w Świebodzinie; tel. 604 097 904

Wikariusz:

ks. mgr Jędrzej Polak (od 25 sierpnia 2021 r.)

Rezydent: 

ks. Andrzej Blinkiewicz (od sierpnia 2019 r.)

………………………………………………………………………………………………..

Byli proboszczowie:

ks. kan. Zbigniew Matwiejów

W naszej parafii od 24 sierpnia 1999 do 31 lipca 2020. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Przemkowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 18.05.1980 roku w katedrze gorzowskiej z rąk bpa Wilhelma Pluty. Od 18 września 2008 był dziekanem dekanatu świebodzińskiego. Wcześniej pełnił posługę w parafiach: M.B. Nieustającej Pomocy w Witnicy, M.B. Gromnicznej w Kożuchowie, w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze (wikariusz), Narodzenia NMP Skąpe (proboszcz).

ks. prałat Sylwester Zawadzki (20.09.1932-14.04.2014)

W latach 1981 – 1999 proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Świebodzinie. Budowniczy Domu Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (z figurą Chrystusa); do 2011 r. proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego.

Translate »